Давайте соберем всем миром молитвы святых в этой теме.

Преподобный Силуан Афонский

Братия и сестры. Давайте соберем миром молитвы святых в этой теме.

Первая молитва.

Преподобный Силуан Афонский.

Прости мне Господи, ибо я немощен зело, и даруй мне мир Твой, который Ты даешь рабам Твоим.

Комментарии участника: Марина (3)

Всего: 3 комментариявсе комментарии ( 35 )
#9 | Марина | 06.11.2011 02:21

12
Молитва при унынии архиепископа Антония (Михайловского)

Господи Боже мой, Ты видишь немощь и убожество души моей, помоги мне, не оставь меня в напасть и искушения, и спаси меня ради милости и человеколюбия Твоего к роду человеческому, да прославится и во мне имя Твое святое Отца, Сына и Святаго Духа.
Аминь.
#12 | Марина | 24.11.2011 20:32

8

Молитва Аввы Дорофея чтомая во время гнева

Боже милосердый и человеколюбивый! По неизреченной Твоей благости сотворивый нас из ничего, для наслаждения Твоими благами и, кровию Единородного Сына Твоего, Спасителя нашего, призвавший нас, отступивших от Твоих заповедей! Прииди и ныне, помоги немощи нашей, и как Ты некогда запретил волнующемуся морю, так и ныне запрети возмущению сердец наших, чтобы Ты не лишился в один час нас обоих, чад Своих, умерщвленных грехом, и дабы не сказал нам: "кая польза в Крови Моей, внегда входити Ми во истление", и: "Аминь глаголю вам, не вем вас". Молим Тя, Господи, имиже веси судьбами, помози нам, ибо светильники наши погасли от недостатка елея. Аминь.
#13 | Марина | 27.11.2011 23:38

11

Молитвенное воздыхание ко Господу
св. прав. Иоанна Кронштадтского

Господи Боже Премилостиве, ущедри мя.
Господи Иисусе Христе, услыши прошения моя.
Господи Всемогий, избави мя от всякия напасти.
Господи, научи мя.
Господи, вразуми мя.
Господи, помози мя.
Господи, спаси мя.
Господи, защити мя.
Господи, сохрани мя.
Господи, очисти мя.
Господи, души и телу моему буди заступник.

Господи, яко Милосердный и Благий Человеколюбец, подаждь ми прощение грехов.

Господи Иисусе Христе, в день судный помилуй мя и благослови мя во все дни живота моего.
Яко Тебе подобает всякая слава, честь и поклонение, со Безначальным Твоим Отцем и с Пресвятым и Благим и Животворящим Твоим Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь
Добавлять комментарии могут только
зарегистрированные пользователи!

Имя или номер: Пароль:
Регистрация » Забыли пароль?
© LogoSlovo.ru 2000 - 2020, создание портала - Vinchi Group & MySites