Давайте соберем всем миром молитвы святых в этой теме.

Преподобный Силуан Афонский

Братия и сестры. Давайте соберем миром молитвы святых в этой теме.

Первая молитва.

Преподобный Силуан Афонский.

Прости мне Господи, ибо я немощен зело, и даруй мне мир Твой, который Ты даешь рабам Твоим.

Комментарии гостей (7)

Всего: 7 комментариеввсе комментарии ( 35 )
#5 | Анна Гор. »» | 23.10.2011 08:19

14
Древняя молитва

Господи Боже мой!
Удостой меня быть орудием мира Твоего!
Чтобы я вносил любовь там, где ненависть.
Чтобы я прощал, где обижают.
Чтобы я соединял, где есть ссора.
Чтобы я говорил правду, где господствует заблуждение.
Чтобы я воздвигал веру, где давит сомнение.
Чтобы я возбуждал надежду, где мучает отчаяние.
Чтобы я вносил свет во тьму.
Чтобы я возбуждал радость, где горе живет.
Господи Боже мой! Удостой!
Чтобы не меня утешали, но я утешал.
Чтобы не меня понимали, но я других понимал.
Чтобы не меня любили, но чтобы я других любил.
Ибо кто дает - тот получает.
Кто себя забывает - тот обретает.
Кто прощает - тому простится.
Кто умирает - тот просыпается к жизни вечной.

Аминь.
#6 | Елена Левкина »» | 23.10.2011 08:19

14
С воскресным днем!

Воскресение Христово

Воскресение Христово видевше, поклонимся Святому Господу Иисусу, единому безгрешному. Кресту Твоему покланяемся, Христе, и Святое Воскресение Твое поем и славим: Ты бо еси Бог наш, разве Тебе иного не знаем, имя Твое именуем. Приидите вси вернии, поклонимся Святому Христову Воскресению: се бо приидет Крестом радость всему миру. Всегда благословяще Господа, поем Воскресение Его: распятие бо претерпев, смертию смерть разруши.
#7 | Елена Левкина »» | 23.10.2011 08:19

10
ПОКАЯННАЯ молитва о прощении забытых грехов,

св. Варсануфия Великого

Владыко Господи, поскольку и забыть свои прегрешения есть грех, то я во всем согрешил Тебе, Единому Сердцеведу; Ты и прости мне все по Твоему человеколюбию; тем-то и проявляется великолепие славы Твоей, когда Ты не воздаешь грешникам по делам их, ибо Ты препрославлен во веки. Аминь.
#18 | Галина »» | 19.03.2012 15:11

6
Спасибо за молитвы!
#21 | Людмила »» | 19.06.2013 08:43 | ответ на: #20 ( Анна Гор. ) »»

3
Песнь хвалебная Пресвятой Богородице

Тебе, Матерь Божию, хвалим; Тя, Марие, Деву Богородицу исповедуем; Тя, превечнаго Отца Дщерь, вся земля величает. Тебе вси Ангели и Архангели и вся Начала смиренно служат; Тебе вся Власти, Престоли, Господствия и вся превышния Силы небесныя повинуются. Тебе Херувими и Серафими радующеся предстоят и непрестанным гласом вопиют: Святая Богородице Мати, полны суть небеса и земля величества славы плода чрева Твоего. Тебе преславный апостольский лик своего Творца Матерь восхваляет; Тебе мучеников множество Богородицу величает; Тебе преславный исповедников сонм Бога Слова храм нарицает; Тебе господственнии полцы девства образ проповедают; Тебе вся небесная воинства Царицу Небесную восхваляют. Тебе по всей вселенней Церковь святая прославляет, Матерь Божию почитающи; Тя истиннаго Царя небеснаго Отроковицу превозносит. Ты еси Ангелом Госпожа, Ты еси райская дверь, Ты лествица Царствия Небеснаго, Ты Царя славы чертог, Ты ковчег благочестия и благодати, Ты еси бездна щедрот, Ты еси прибежище грешных. Ты Мати Спасителева, Ты свобождения ради пленнаго человека, Бога восприяла еси во чреве. Тобою попран бысть враг; Ты отверзла еси верным двери Царствия Небеснаго. Ты одесную Бога стоиши; Ты Бога за нас молиши, Дево Марие, Иже будет судити живым и мертвым. Тя убо просим, Заступницу пред Сыном Твоим и Богом, Иже кровию Своею нас искупи, да мзду восприимем в вечной славе. Спаси люди Твоя, Богородице, и благослови достояние Твое, яко да будем причастницы наследия Твоего; упаси и соблюди нас даже до века. На всяк день, о Пресвятая, хвалити и ублажати Тя желаем сердцем и устами. Сподоби, Премилосердая Мати, ныне и всегда от греха сохранитися нам; помилуй нас, Заступнице, помилуй нас. Буди милость Твоя на нас, якоже на Тя уповахом во веки. Аминь.
#22 | Людмила д »» | 11.12.2013 20:15

2
Молитва к блаженной старице Матроне

О блаженная мати Матроно,
душею на небеси пред Престолом Божиим предстоящи,
телом же на земли почивающи,
и данною ти свыше благодатию различныя чудеса источающи.
Призри ныне милостивным твоим оком на ны, грешныя, в скорбех,
болезнех и греховных искушениих дни своя иждивающия,
утеши ны, отчаянныя, исцели недуги наши лютыя,
от Бога нам по грехом нашим попущаемыя,
избави нас от многих бед и обстояний,
умоли Господа нашего Иисуса Христа простити нам
вся наша согрешения, беззакония и грехопадения,
имиже мы от юности нашея даже до настоящаго дне и часа согрешихом,
да твоими молитвами получивше благодать и велию милость,
прославим в Троице Единаго Бога, Отца, и Сына, и Святаго Духа,
ныне и присно и во веки веков. Аминь.
#24 | Ангелина Л »» | 17.01.2015 23:57

5
Молитвы схиархимандрита Ионы (Игнатенко). Молитва нокаянная Господи, прости меня, окаянного, прости нам всем и друзьям и врагам грехи наши и отведи гнев Твой от нас. Молитва ко Господу, которую наизусть читал схиархимандрит Иона (Игнатенко) Сопошли Ангела-Хранителя Твоего в путех наших, в делах наших, во всём житейском море, и сохрани нас от всякого злого супостата и от всех врагов видимых и невидимых. укрепи и утверди в нас веру, надежду и любовь к Тебе, Господи, к Пречистой Твоей Матери, ко всем Небесным служителям, ко всем Святым Твоим, и к святому Ангелу-Хранителю моему, и ко ВСЕМ людям на земле, и ко всему творению Твоему и созданию Твоему, яко благ и человеколюбец Бог еси, и Тебе славу возсылаю Отцу и Сыну и Святому Духу ныне и присно и во веки веков. Аминь. Эту молитву любил и часто напевал о. Иона Господи, мой Господи, Пастырь мой родной, Спаси меня от ада и будь всегда со мной.
Добавлять комментарии могут только
зарегистрированные пользователи!

Имя или номер: Пароль:
Регистрация » Забыли пароль?
© LogoSlovo.ru 2000 - 2020, создание портала - Vinchi Group & MySites