Просим молитв: в Сумах архиепископ Евлогий подвергся нападению экстремистов

В Сумах толпа экстремистов окружила кафедральный собор и скандирует «московского попа на гиляку». Жизнь архипастыря и клира в опасности.

Как сообщил наш источник, владыка Евлогий мужественно держится, исповедывая принадлежность к канонической Православной Церкви. Напомним, что он был одним из самых известных ректоров Одесской Духовной семинарии, а ныне является архиепископом Сумским и Ахтырским.

источник: http://www.novorossia.org/religia/5966-prosim-molitv-odessit-arhiepiskop-evlogiy-podvergsya-napadeniyu-ekstremistov.html

Комментарии (8)

Всего: 8 комментариев

#1 | Андрей Рыбак »» | 21.02.2014 00:40

15
Господи помилуй! Пресвятая Богородица подсоби владыке Евлогию.
#2 | Anne »» | 21.02.2014 00:52

10
Молитва Господня. Отче наш

Молитвы во время бедствия и при нападении врагов

Тропарь, глава 4

Скоро предвари, прежде даже не поработимся врагом хулящим Тя и претящим нам Христе Боже наш, погуби Крестом Твоим борющия нас, да уразумеют како может православных вера молитвами Богородицы Едине Человеколюбче.

Кондак, глава 8

Взбранный Воеводо и Господи, ада победителю, яко избавлься от вечныя смерти, похвальная восписую Ты, создание и раб Твой: но яко имеяй милосердие неизреченное, от всяких нас бед свободи, зовуща; Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Псалом 90

Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго водворится. Речет Господеви: Заступник мой еси, и прибежище мое. Бог мой и уповаю на него. Яко той избавит тя от сети ловчи, и от словесе мятежна. Плещма Своима осенит тя, и под крыле Его надеешися: оружием обыдет тя истина Его. Не убоишися от страха нощнаго, от стрелы, летящия во дни, от вещи во тьме приходящей, от сряща и беса полуденнаго. Падет от страны твоея тысяща, и тьма одесную тебе, к тебе же не приближится. Обаче очима твоима смотриши и воздаяние грешников узриши. Яко Ты, Господи, упование мое, Вышняго положил еси прибежище твое. Не приидет к тебе зло, и рана не приближится телеси твоему: яко Ангелом Своим заповест о тебе, сохранити тя во всех путех твоих. На руках возьмут тя, да не когда преткнеши о камень ногу твою: На аспида и василиска наступиши, и попереши льва и змия. Яко на мя упова, и избавлю и, покрыю и, яко позна Имя Мое. Воззовет ко мне и услышу его: с ним есьм в скорби, изму его, и прославлю его: Долготою дней исполню его, и явлю ему спасение Мое.

Помилуй, Господи!

#3 | Д. Людмила »» | 21.02.2014 09:39

10
Господи помилуй! Пресвятая Богородица подсоби владыке Евлогию.
#4 | Вадим С. »» | 21.02.2014 12:25

10
Господи заступи, помоги владыке Евлогию и всему клиру.

8
Пресвятая Богородица, помоги владыке Евлогию...
#6 | Ксения »» | 22.02.2014 19:44

2
Пресвятая Богородица, помоги владыке
Евлогию...
#7 | Ирина »» | 22.02.2014 22:55

1
ГОСПОДИ ИСУСЕ ХРИСТЕ, СЫНЕ БОЖИЙ,
ПОМИЛУЙ И СПАСИ АРХИПАСТЫРЯ ВЛАДЫКУ ЕВЛОГИЯ ОТ БЕЗБОЖНИК И ЕРЕТИКОВ, ОТ ВСЕХ ЗАБЛУДШИХ, ОТ ВРАГОВ СЫНОВ ЧЕЛОВЕЧЕСКИХ. ЗАЩИТИ, ПОМИЛУЙ И СПАСИ ЕГО И ВСЕХ ЛЮДЕЙ УКРАИНЫ, ВСЕХ ПРАВОСЛАВНЫХ ХРИСТИАН. ЯКО ВСЕСИЛЕН ЕСИ .
И ТВОЕ ЕСТЬ ЦАРСТВО И СИЛА И СЛАВА И НЫНЕ И ПРИСНО И ВО ВЕКИ ВЕКОВ. АМИНЬ
ПРЕСВЯТАЯ БОГОРОДИЦА, ЗАЩИТИ И СОХРАНИ ПОД ТВОИМ ПОКРОВОМ БОГОХРАНИМУЮ СТРАНУ УКРАИНУ, ВЛАДЫКУ ЕВЛОГИЯ, И ВСЕХ ПРАВОСЛАВНЫХ ХРИСТИАН. УМОЛИ ГОСПОДА НАШЕГО, СЛАДЧАЙШЕГО ИИСУСА ХРИСТА, СЫНА ТВОЕГО О ПОМИЛОВАНИИ И ПРОЩЕНИИ ВСЕХ ГРЕХОВ ВОЛЬНЫХ И НЕВОЛЬНЫХ, СОВЕРШЕННЫХ НАМИ, И ДАСТ СПАСЕНЕ ВСЕМ ЛЮДЯМ УКРАИНЫ ОТ ВСЕХ ВРАГОВ ВИДИМЫХ И НЕВИДИМЫХ, ОТ НАШЕСТВИЯ ИНОПЛЕМЕННИКОВ, ОТ БРАТОНЕНАВИДЕНИЯ И ОТ ВСЯКОГО ЗЛА. ОБРАЩАЕМСЯ К ТВОЕМУ МАТЕРНЕМУ ЗАСТУПНЕЧЕСТВУ, ЯКО ТЫ ЕСИ БОЖЕСТВЕННЫЙ ПОКРОВ ВСЕМ НАМ. ИСЦЕЛИ ДУШЕВНЫЕ И ТЕЛЕСНЫЕ РАНЫ ВЛАДЫКИ ЕВЛАГИЯ И ВСЕХ ЛЮДЕЙ УКРАИНЫ, И ВСЕХ ПРАВОСЛАВНЫХ ЛЮДЕЙ. АМИНЬ

ВСЕ СВЯТЫЕ МОЛИТЕ БОГА О ВЛАДЫКЕ ЕВЛАГИИ И О ВСЕХ НАС
#8 | Светлана »» | 25.02.2014 19:17

2
Господи Иисусе Христе сыне Божий и Царица небесная Пресвятая Богородица. Спаси и помилуй Владыку нашего Евлогия и клир от рук врагов христианских, укрепи его дух, дай ему силы и терпение в этом противостоянии силам зла.Господи, вразуми, просвети и настави на путь истинный всех заблудших. Не дай разгореться войне на религиозной почве, спаси Украину, спаси христиан.
Добавлять комментарии могут только
зарегистрированные пользователи!

Имя или номер: Пароль:
Регистрация » Забыли пароль?
© LogoSlovo.ru 2000 - 2021, создание портала - Vinchi Group & MySites